دبیرخانه سرگروه های درسي
استان آذربایجان غربی مستقر در سلماس
قالب وبلاگ

فعالیت مکمل درسی  فارسی پایه ی ششم برای شناخت بیشتر دلاوران ایران زمین

ایران عزیز ما در طول قدمت چندین ساله ی خود دلاور مردان زیادی به خود دیده است که نام و یاد آنها چراغ راه زندگی مردمان این مرز و بوم بوده است . مردانی که در نهایت ایثار جان خود را در طبق اخلاص نهاده و برای عظمت وآبادی ایران با تمام  توان کوشیده اند . 

 دانش آموز عزیز ،در این فعالیت شما با زندگی سه تن از میلیونها قهرمان ایرانی، که بیشتر آنها گمنام زیسته ولی برای اعتلای ایران اسلامی شربت شهادت را  نوشیده اند ، آشنا می شوید . بعد از خواندن زندگی نامه سرداران شهید زیر ، احساسات خود را در چند جمله برای ادای احترام  به این اسطوره های مقاومت ، در زیر بنویس :

 

........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

 


ادامه مطلب
[ پنجشنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 16:4 ] [ ] [ ]

دانلود فیلم کارخانه کنسرو ماهی

 (فعالیت های مکمل مطالعات اجتماعی ششم )


 

[ سه شنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 16:27 ] [ علی فیض اله زاده ] [ ]

علوم ششم

نکته های آموزشی و فعالیتهای پیشنهادی درس ورزش ونیرو ؛علوم ششم

1.دانش آموزان در اعمال نیرو به اجسام دیگر و همزمان احساس عکس العمل آن، تجربهٔ کافی دارند. اما نمی دانند وقتی مثلاًبه توپی ضربه می زنند، به توپ نیرو وارد کرده اند و همزمان توپ نیز به پای آنها نیرو وارد کرده است. چون کلمه ی نیرو در زندگی روزمره ودر محاوره های معمولی استفاده می شود معادل علمی آن که همان هل دادن یاکشیدن است را باید ابتدا جا بیندازیم. برای این منظورمعمولاً از فراخوانی تجربه های دانش آموزان استفاده می کنیم.

2 با توجه به تم یا زمینهٔ این درس و درس بعدی که ورزش ونیروست، بیشتر مثالها و فعالیتها حول ورز شهای مرسوم است.در صورتی که شما در منطقه و استان خود دارای ورز شها و یابازی های محلی مرسوم هستید، می توانید از آنها برای جایگزینی برخی از فعالیتها استفاده کرده و در طرح درس خود از آنها بهره ببرید.

[ جمعه شانزدهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 11:36 ] [ ] [ ]

هدیه های آسمان

هر کدام مربوط به کدام نماز است ؟

الف) بعد از غروب آفتاب خوانده می شود :

ب) نمازهایی که به عوامل طبیعی بستگی دارد:

ج) در کنار خانه ی خدا خوانده می شود:

- اگر پاداش هر ذکر « صلوات » یا «سبحان الله » یا « الحمدالله » و یا ... ، یک درخت در بهشت با شد حساب کنید شما در هفته چند درخت در بهشت پاداش می گیرید ؟


ادامه مطلب
[ جمعه شانزدهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 11:34 ] [ ] [ ]

علوم چهارم ابتدایی

گیاهان موجودات پر ارزش ( گردش علمی )

این نام عنوان بخش سوم علوم چهارم ابتدایی است در این بخش دانش آموزان با کارهایی که در کشاورزی انجام می گیرد آشنا می شوند مانند شخم زدن ُ- کندن علف های هرز و مبارزه با آفات .


ادامه مطلب
[ جمعه شانزدهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 11:29 ] [ ] [ ]

مطالب تکمیلی و فعالیتهای مکمل علوم پایه چهارم ابتدایی


ادامه مطلب
[ دوشنبه دوازدهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 19:29 ] [ ] [ ]

فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا سلام الله عليها را به همه مومنان تسليت عرض مينماييم

[ دوشنبه دوازدهم فروردین ۱۳۹۲ ] [ 19:23 ] [ ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دبیر خانه ی سرگروه های درسی استان آذربایجان غربی مستقر در شهرستان سلماس در زمینه ی قرآن ، هدیه های آسمان و مطالعات اجتماعی مقطع ابتدایی فعالیت خواهد کرد .
امکانات وب